Snížení sociálních odvodů rodinám s více dětmi.

ČSSD chystá velkou reformu sociálního pojištění. Ušetřit by na ní měly rodiny s více dětmi. Těm chce ministerstvo práce snížit povinné odvody na sociální pojištění, které v Česku patří mezi nejvyšší v Evropě. Jeden z rodičů dvou dětí by měl podle návrhu odvádět z hrubé mzdy na pojistném jen pět procent proti základním 6,5 procenta. U tří dětí by to mělo být pouze 2,5 procenta. Rodič se čtyřmi a více dětmi by pak na sociálním pojištění neměl z platu odvádět vůbec nic. Přesto by měl nárok na důchod v plné výši. Finančně se uleví pracujícím rodinám a ocenit jejich zásluhy na výchově dětí.